For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Rypadlo-nakladač Terex TLB890

Rypadlo-nakladač Terex TLB890

Produktivita na staveništi

Rypadlo-nakladač nebo také traktorbagr Terex TLB890 je univerzální stroj postavený s myšlenkou na maximální účinnost a pohodlí operatérů. Vyznačuje se vysokou mírou přizpůsobivosti, díky čemuž na staveništi snáze dosáhnete optimálního výkonu. Tento pomocník se hodí na městskou výstavbu spolu s výstavbou silnic a dálnic, ale své uplatnění díky volitelným nástavbám najde i v průmyslu a zemědělství.

Terex TLB890 v kostce

Nový zakřivený výložník s velkou vylamovací silou podkopové lžíce, mimořádná úroveň dosahu a hloubky kopání a velká zvedací kapacita předního nakladače dělá z TLB890 stroj, který ocení každý operatér. 50 let zkušeností firmy Terex s výrobou rypadlo-nakladačů dalo vzniknout nástroji, jehož hlavním posláním je zvýšení produktivity strojníků každý pracovní den.

Komfort řidiče prioritou

Zaměření na maximální komfort řidičů odráží také ergonomický design kabiny. Pohodlné, mechanicky odpružené sedadlo, nízká úroveň hluku a vibrací, vysoce výkonná klimatizace s volitelným řízením teploty, zadní okno s plně zasouvacím designem – to jsou jen některé prvky, díky kterým se řidič bude cítit jako doma. Řízení si může upravit dle vlastních požadavků, kabina totiž disponuje i sklopným teleskopickým volantem a sklopnými područkami.

Ekonomie provozu

Inženýři stojící za TLB890 mysleli při jeho designu také na hospodárnost provozu. V útrobách stroje najdeme vysoce výkonný, přeplňovaným vzduchem chlazený motor o výkonu 74,5 kW (100 koní), který spolu se synchronní SPS převodovkou zajišťuje jeho hladký chod. Plně sklopná kapota pak umožňuje snadný servis pohonné jednotky. Mezi volitelnou výbavu stroje patří také axiální pístové čerpadlo snižující spotřebu paliva.

Práci operátora dále usnadňuje lité závaží pro lepší rozložení hmotnosti stroje, nový větší válec řízení a upravená zadní náprava pro zlepšení brzdného výkonu.

Charakteristika přední lžíce

Přední lžíci stroje lze zvednout až do výšky 3,5 m, což umožňuje snadné nakládání vysokých nákladních automobilů. Kapacita lžíce je pak 1,2 m3. Díky vysoké tlačné síle a mimořádně malému poloměru otáčení může operátor snadno manévrovat po staveništi, což urychlí práci a sníží míru jeho únavy. Lžíce dále disponuje funkcí „návrat k hloubení“ aktivovanou stisknutím tlačítka. Tento úkon ji rychle vrátí do pracovní polohy při zemi.

Z hlediska provozních nákladů ještě stojí za zmínku, že je přední lžíce ovládaná prostřednictvím jediného válce, což snižuje provozní náklady a rozsah údržbových prací.

Parametry zadního výložníku

Řešení navržené pro maximální efektivitu najdeme i na druhé straně stroje. Vysouvací rameno výložníku „Deep Pig“ zkracuje jednotlivé pracovní cykly a poskytuje vysokou sílu retrakce pro snadnější a rychlejší plnění lžíce. S hloubkou kopání 5,7 m a dosahem 6,95 m nad úrovní země se budete moci pustit i do těch nejnáročnějších projektů. Zakřivený výložník poskytuje zvýšenou míru flexibility při překonávání nejrůznějších překážek, např. oplocení nebo bran.

Síla stroje plyne z tandemových zubových čerpadel poskytujících průtok 160 l/min. Kostru TLB890 tvoří silný podvozek vyznačující se odolností, bezpečností a spolehlivostí.

Flexibilita prostřednictvím nástaveb

Stroj lze v neposlední řadě vybavit dodatečnými nástavbami a přizpůsobit si jej tak, aby co možná nejlépe splňoval podmínky pro váš stavební projekt. Pořídit si tak můžete např. silniční kartáč, zemědělské vidle, speciální vysokovýsypnou lžíci, zemní vrták nebo sněžný pluh.

TLB890 je tak všehovšudy univerzálním pomocníkem, bez ohledu na to, co od něj v dané chvíli potřebujete.

Top